نور خداوند همان عشق است
دوشنبه 5 اسفند 1398 ساعت 12:41 ب.ظ | نوشته ‌شده به دست همسفر بتول | ( نظرات )

به نام خداوند بخشنده مهربانم که آغاز هر چیز با اوست و با یادآوری باور و اعتقاد و ایمان به خداوند منشأ عشق و مهربانی‌ها... خداوند مبدأ منشأ و مرکز عشق است و برای همین هر سطر هر لوح هر نوشته و هر عمل درستی با یاد و نام او آغاز می‌گردد. در حقیقت می‌توان گفت ایمان و باور به عشق الهی نقطه آغاز حیات است، خداوند عشق است و بند وصل ما به او ایمان، آنجا که با تاروپود ایمان بند عشق را می‌بافیم، پایه و ستون وجودمان را همچون دژ مستحکم ساخته‌ایم ذرات هستی و تمام کائنات بذر عشق را در دل خود حمل می‌کنند، عشق حقیقت است و حقیقت همیشه بوده و هست و خواهد بود اما این ایمان است که عشق حقیقی را از میان غبارهای گناه و تاریکی‌های ضد ارزش یافته و متجلی می‌کند.

ابتدای کتب آسمانی چه قرآن، انجیل یا زبور همه با عشق و ایمان آغاز می‌گردند و ایمان تجلی نور خداست و نور خدا همان عشق است که تمام صفات نیکو را در خود جای می‌دهد ایمان دژ مستحکم است که هر آن‌کس به آن ورود کند بازی زندگی را برنده است، آری ایمان به‌سان معجزه ایست، گرنه هیچ بنایی را نمی‌توان بی‌ایمان ساخت، معجزه است که حتی نمی‌توان ویرانش نمود و انکارش کرد رسول مهربانی‌ها، مسیح و تمامی راهنمایان الهی که آغاز تا پایان در یک مسیر قدم نهادند و حرف و عملشان یکی بود به معنای حقیقی ایمان و عشق پی برده و لمسش کرده بودند، پیامبر مهربانی‌ها محمد فتح مکه را با بخشش و امان به اتمام رسانید و مسیح به‌جای جان ستاندن و کشتار روح تازه در جسم‌های مرده می‌دمید آن‌هم باقدرت ایمان و نفس عشق.

اگر پیروان ادیان و انسان‌های امروز جنگ و خون‌ریزی و کشتار و اعتیاد و شیشه و افیون و درد و مرگ به ارمغان می‌آورند از نداشتن آگاهی و جهل و عدم ایمان و نبودن عشق است و تقصیر بر گردن ادیان و یا فرستادگان الهی نیست غرق شدن در دنیای خور و خواب و لذت‌های نفسانی، بی‌هدفی و پوچی و منفعت‌طلبی‌ها یعنی نبود عشق و ایمان و آنجا که ایمان و باور نداشته باشی یعنی هیچ نداری، ایمان است که پیش‌نیاز حرکت انسان می‌شود تا زمانی که من به زندگی و حیات، خداوند و رسالتی که در پی انسان بودنم برگردتم نهاده شده ایمان نداشته باشم قدم از قدم برنخواهم داشت.

ایمان عشق می‌زاید و همبستگی و نبودش یعنی گسستن و جدایی، انقراض نسل‌ها، مردن حس‌ها و انسان همواره باید در پی آموزش دیدن و پالایش وجود خود باشد و با کنده شدن از ضد ارزش‌ها به ایمان و عشق دست یابد به‌راستی جز این است که آنچه سختی‌ها را برای انسان قابل‌تحمل و شیرین می‌کند، آنچه روزهای سخت بارداری را برای مادر قابل‌تحمل می‌کند، آنچه یک مرد را در مسیر کار و تلاش و ایجاد رفاه برای خانواده سوق می‌دهد ابتدا ایمان و باور به خداوند و امید به زندگی است و به دنبال آن عشق؟!

عشق است که در کنگره رنج سفر را به جان خریداریم، عشق است که همسفر پابه‌پای مسافر آموزش می می‌بیند در تلاش و خدمت است عشق است که لبخند می‌آفریند، غم و شادی دیگری غم و شادی ماست، عشق آموختن را لذت‌بخش می‌کند زندگی همیشه در جریان است. از این جهان به جهانی دیگر از این وادی تا وادی عشق پیش‌نیاز همه این ابعاد ایمان و عشق است آنچه کنگره را 22 سال پابرجا و روبه‌پیشرفت قرار داده بدون شک پس از ایمان به پروردگار ایمان به روش درمانی دی اس تی و آموزش‌هاست و عشق به خدمت، عشق به انسان‌ها، شناخت خود و پروردگار خود نیرومحرکه آن است، خشت خشت شعبات کنگره را با عشق به هم متصل کرده‌اند ذره‌ذره وجود هر کنگره‌ای به‌مرور از تاریکی‌ها به نور و ایمان و عشق می‌رسد.

گلدان‌های گل من بدون آب پژمرده‌اند و من محبتم را با آب دادن به آن‌ها نشان می‌دهم و شاداب می‌شوند انسان نیز بی‌محبت و عشق پژمرده می‌شود احساساتش از بین می‌رود و می‌میرد گرچه در ظاهر زنده است اعتیاد ایمان و عشق را از مسافران گرفت و مرده‌های متحرک را به ما تحویل داد اما کنگره ایمان و باور را در دل آنان زنده کرد و متجلی نور خداوند و عشق شد.

عشق و محبت کمک راهنما و همسفر جسم و روان مسافر را تقویت می‌کند مسافری که در حال سفر است باور بیشتری به درمان دارد و عاشقانه‌تر آموزش می‌بیند خدمت‌گزاران کنگره نیز اگر از وقت و پول خود صرف‌نظر کرده و بی‌مزد و منت خدمت می‌کنند زیرا ابتدا بستر ایمان و عشق در وجودشان آماده و جوانه‌های آن را پرورانده‌اند و اکنون از درخت ایمان و درونشان میوه عشق به رهجو هدیه می‌دهند و بدون شک معنویات و خدمت‌های صادقانه برکت‌های مالی نیز در پی خواهد داشت.

مسئله مهمی که نباید فراموش کنیم این است که عشق و ایمان به‌سادگی جوانه نمی‌زند، برای رشد هر بذری در زمین وجودی نیازمند بستر مناسب هستیم باور و اعتقاد زمین وجود را شخم می‌زند و آموزش‌ها و تزکیه و پالایش و کسب دانایی نهال عشق را می‌رویاند عشق و ایمان با ورد و جادو و سخن به دست نمی‌آید باید بها داد و سختی کشید و باید آموخت و دانایی مؤثر به دست آورد، غبار ناخالصی‌ها و زشتی‌ها را بافرمان عقل دور بریزیم و به یکی شدن حرف و عملمان نزدیک گردیم.

راه‌های خدمت و عشق ورزیدن بسیار است اما لازمه و پیش‌نیاز همه این مسیرها ایمان و عشق است یک مثال قابل‌لمس برای ما این است که راه‌های درمان اعتیاد بسیار بود اما روش دی اس تی و کنگره است که 22 سال است همچنان باقوت باقی است و بسیار موفق عمل می‌کند. چرا؟! زیرا صورت‌مسئله و روش حل آن واضح بیان‌شده و به درون و برون انسان شناخت پیداکرده و ایمان و باور انسان‌ها به‌درستی آن را ماندگار و عشق و خدمت اعضا این نهال را به درخت تنومند و استواری بدل کرده است.

مهندس دژاکام خود روش دی اس تی را یافته و به نتیجه رسیدند سپس تمامی آموزش‌هایی که در کنگره عنوان می‌شوند را ابتدا خود عملی نمودند و سپس با ما به اشتراک گذاشتند و به همین علت است که هرکدام از اعضا کنگره به ایشان و روش درمانشان ایمان یافت و با باور قلبی سفر کرد به درمان قطعی می‌رسد، ایشان همواره حرف و عملشان یکی بوده و ما نیز باید تلاش کنیم تا حرف و عملمان یکی شود آن هنگام که ما ایمان و عشق واقعی را درک نماییم خودبه‌خود در سکوت نیز آنچه باید را به انجام رسانده‌ایم من به‌عنوان یک کمک راهنما تا زمانی که حرف و عملم یکی نباشد تا زمانی که خود بر روی اعمال و رفتار و کاستی‌های خودم کار نکنم و در مسیر حقیقت قدم برندارم نمی‌توانم توقع داشته باشم حس و حال خوب به رهجوهایم انتقال دهم و رهجوهای فرمانبرداری پرورش دهم حرف حق از حلقوم کفر به بار نمی‌نشیند، باید از حق باشد تا مؤثر واقع گردد.

در پایان فراموش نکنیم که درست است که جایگاه عشق و ایمان دل است و بسیار شنیده‌ایم که راه عقل و دل یکی نیست؛ اما می‌توان با قدرت دادن به ایمان و قدم در مسیر آموختن نهادن عشق و عقل را به هم متصل و در یک مسیر قرار داد، تلاش کنیم نهال عشق را با دانایی و فرمان عقل آبیاری کنیم و با دژ مستحکم ایمان از آن محافظت نماییم.


برگرفته از سی دی عشق و ایمان 1
نگارش همسفر آمنه کمک راهنمای لژیون پنجم
ویراستار و ثبت همسفر بتول

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: مقالات،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
مهدیه همسفر محمد دوشنبه 12 اسفند 1398 01:37 ب.ظ
خداقوت آمنه ی عزیز مثل همیشه عالی و جامع مستدام باشی
همسفر سپیده جمعه 9 اسفند 1398 05:48 ب.ظ
بسیار عالی بود لذت بردم از قلم زیبایت و احسنت.
شما همیشه توانا بودین در نوشتن ان شاء الله هر روز تواناتر از قبل باشی.
خداقوت به خانم بتول عزیز
آمنه سه شنبه 6 اسفند 1398 03:19 ب.ظ
ممنون ازهمه عزیزان امید که رهجوی خوبی برای کنگره و انتقال اموزش هاش باشم.خداقوت به عزیزانم دروبلاگ
فاطمه همسفر حسین سه شنبه 6 اسفند 1398 01:06 ب.ظ
عالی بود خانم آمنه عزیز موفق باشی عزیزم.
و خدا قوت به خانم بنول عزیز
لژیون3 سه شنبه 6 اسفند 1398 11:45 ق.ظ
خدا قوت، عالی بود، بسیار بیان شیرینی بود
مسافر سه شنبه 6 اسفند 1398 08:34 ق.ظ
بسیار زیبا نوشتید، خداقوت به شما که نهال عشق آبیاری میکنید و از بند تعلقات رها
دوشنبه 5 اسفند 1398 11:25 ب.ظ
خدا قوت خدمت خانم بتول عزیزم، خانم آمنه عزیز احسنت عالی و کامل مطرح شده
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو