مشارکت مکتوب لژیون چهارم
چهارشنبه 18 تیر 1399 ساعت 10:49 ق.ظ | نوشته ‌شده به دست همسفر مهدیه | ( نظرات )
تعدادی از رهجویان لژیون شماره ۴ به کمک راهنمایی سرکار خانم بتول در خصوص دستور جلسه‌ی سی دی « فاصله » مطالبی را ارائه نمودند که به صورت مشارکت مکتوب تقدیم شما عزیزان می‌گردد:

مشارکت همسفر نجمه

هر چیزی باید حد و جایگاه خودش را داشته باشد، ما نمی‌توانیم بگوییم که این خوب است و یا آن بد، هر چیزی که بسیار خوب و حیاتی است می‌تواند بسیار مخرب هم باشد و موضوع این سی دی حد تعادل هست که چقدر باشد؟ به خاطر همین است که می‌گوییم روابط ما با انسان‌ها باید مثل ستون یک سقف مسجد باشد چون برای خراب نشدن سقف باید فاصله ستون‌ها در تعادل باشد.

همیشه باید در تمام چیزها حد تعادل را حفظ کنیم چون اگر بسیار نزدیک و یا بسیار دور باشد هر دو باعث مشکل می‌شود مثل آب که بسیار خوب و مایه‌ی حیات بشریت است اما تبدیل به سیل می‌شود و همه جا را خراب می‌کند، پس ما چیزی به اسم خوب مطلق و یا بد مطلق نداریم.

انسان باید در تمام مراحل زندگی مراقب خودش باشد و زندگی انسان بر سه پارامتر قرار دارد: خواست که انسان چیزی را می‌خواهد، تقدیر که نامه‌ی پیشین است و فرمان الهی. موضوع بعدی راجع به شناخت انسان است که انسان دو بخش دارد، بخش صور پنهان که پنهان است و یا قسمت درونی بدن است و صور آشکار که آشکار است، ما باید هر دو بخش را بشناسیم تا بتوانیم بهتر زندگی کنیم.

انسان تنها موجودی است که دارای اختیار است و سرنوشت خودش را تعیین می‌کند.

 

مشارکت همسفر مریم

در جهان هستی بد مطلق و خوب مطلق وجود ندارد همان‌طور که آب مایه‌ی حیات است می‌تواند باعث مرگ نیز بشود. هر چیزی که در این جهان وجود دارد باید بین آن یک فاصله‌ای باشد تا بتواند به حرکت خود ادامه دهد افراط در هر چیزی به ما آسیب می‌رساند پس فاصله‌ها باید رعایت شود.

دانایی بشر نسبت به جهان پیرامون و نسبت به جسم و روان انسان بسیار اندک است و بدون شناخت کافی نمی‌توان تغییری به وجود آورد البته تغییری که تبدیل بشود آقای مهندس در پناه شناخت توانست اعتیاد را به طور قطعی درمان کند برای دست یابی به موفقیت‌ها نیاز به تلاش و کوشش است.

خداوند قدرت اختیار را به انسان بخشید که انسان بتواند خودش مسیر زندگی خود را برگزیند اما انسان باید بداند که اگر دچار مشکل شد و یا در تاریکی‌ها قرار گرفت باید تاوان آن را بپردازد.

امیدوارم که بتوانم با آموزش‌های کنگره حد و مرزها را بشناسم و با رعایت فاصله‌ها زندگی سالمی داشته باشم برای همه‌ی شما آرزوی موفقیت دارم.

 

مشارکت همسفر فریده؛

در هستی هر چه از حد خودش گذشت خطرناک است و به انسان ضرر و آسیب می‌رساند حتی اگر آن چیز حیات بخش باشد و یا کسی باشد که ما دوستش داریم ولی به جای می‌رسید که به ما آسیب برساند، همانند مصرف کنندها که باعث تخریب خانواده و جامعه می‌شوند، پس بعضی وقت‌ها بهترین راه فا‌صله گرفتن است تا آن کسی که موجب ناراحتی و تخریب می‌شود حد و اندازه خودش را بداند الآن با این بیماری که وارد جهان و هستی شده بهترین راه مقابله با آن و شکستنش همین فاصله گیری است ما باید با تلاش و کوشش و گرفتن آموزش‌های کنگره همه مراحل زندگی را به خوبی اداره کنیم و به آینده امیدوار باشیم و از سختی‌ها به خوبی بگذریم.

 

مشارکت همسفرحاضره

با اعداد می‌توانیم تا بی‌نهایت تغییر کنیم اما نتیجه تغییر اصلی مهم است یعنی تبدیل، آتش بسیار خوب است اما با آتش نابود کردن انسان و حیات بسیار خطرناک است، آب خوب است اما اگر سبب خفه شدن بشود بد است، باد خوب است ولی اگر شدت یابد و به طوفان تبدیل گردد و باعث ویرانی گردد آنگاه چگونه است؟ هر چیزی باید در حد جایگاه و تعادل خودش باشد نمی‌توانیم بگوییم چه چیز خوب و چه بد است؟!

روابط ما با سایر انسان‌ها باید مانند ستون‌های یک معبد باشد چون اگر ستون‌ها به هم نزدیک باشد سقف فرو می‌ریزد اگر دور بازم هم فرو می‌ریزد باید تعادل داشته‌ باشند،

تغییری خوب است که تبدیل بشود چیزی به عنوان خوب مطلق یا بد مطلق نداریم باید بدانیم چگونه از آن استفاده کنیم، تریاک که ماده خوبی است و به عنوان مسکن از آن استفاده می‌شود اگر به آن اعتیاد پیدا کنی مشکل ساز است، عشق، پول، محبت همه چیز باید تعادل داشته باشد.

اگر انسان اختیاری نداشت نه دوزخی بود نه بهشتی، زندگی برمبنای 3 پارامتر حرکت می‌کند؛

1: خواست؛ چیزی که انسان می‌خواهد خواسته‌اش است

2: تقدیر؛ نامه پیشین یعنی وقتی از مادر متولد شدیم یه خورده حساب‌هایی وجود داشته از روز الست.

3: فرمان الهی؛ اگر دانسته‌ها را بزاریم کنار و ندانستنها هم بزاریم کنار دانستن‌ها به یک نمی‌رسد و ندانستنها یک میلیارد چون اطلاعات ناچیزی از انسان داریم.

 

مشارکت همسفر مهدیه

هر انسان دارای دو مشاور است که این دو دائماً همراهش هستند یکی انسان را به مسائل منفی و ضد ارزش‌ها تشویق می‌کند و دیگری به مسائل مثبت و ارزش‌ها این دو نیرو همان دو نگهبان و یا دو ملک هستند و کاملاً این نیروها حقیقی‌اند.

افرادی که در درمان و در سفرشان موفق نمی‌شوند به این دلیل است که دائماً به حرف‌های نیروی منفی گوش می‌کنند، چیزی که دائماً مسائل مثبت را به ما تلقین می‌کند اسمش روح است روح الهی است و خداوند در انسان دمیده.

روح الهی مظهر مثبت و روشنایی‌ها است که فقط مخصوص انسان است و ما را به دانش، علم و ارزش‌ها هدایت می‌کند اگر به حرف او گوش کنیم به رستگاری می‌رسیم.

چیزی که در جسم و در شهر وجودی ما ساکن است نفس است، نفس چیزی است که تعیین موجودیت می‌کند در ظاهر و باطن، نفسی که بخواهد انسان شود مراحل پیچیده‌ای را دارد و نیازمند آموزش‌های زیادی است.

 وقتی که خواسته های نفس به مرحله میانه رسید آن گاه به او الهام می‌شود فجور و تقوا و این یعنی تفویض قدرت  اختیار به انسان و در این مرحله روح در انسان دمیده می‌شود و وقتی انسان از دنیا می‌رود فقط جسمش نابود می‌شود و نفس با تمام خصوصیات تحویل گرفته می‌شود و اگر اطلاعات شما بیشتر شده باشد یک درجه به بالاتر می‌رود. 

ویرایش، ویراستار، ثبت: همسفر مهدیه

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: مشارکت مکتوب، لژیون شماره چهار،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
امیره همسفر طهمورث پنجشنبه 19 تیر 1399 07:07 ب.ظ
احسنت به تمام عزیزان، خدا قوت به گروه وبلاگ
همسفر فرشته لژیون ۴ شعبه بوشهر پنجشنبه 19 تیر 1399 04:42 ب.ظ
خداقوت واحسنت میگم به لژیون چهارم و درود به راهنمای خوبم خانم بتول وخسته نباشی به همسفر مهدیه عزیز و گروه وبلاگ که زحمت می کشند
همسفر مهدیه پاسخ داد:
ممنونم عزیزم
فاطمه همسفر فریدون پنجشنبه 19 تیر 1399 10:28 ق.ظ
سلام خداقوت به استاد گرامی و همسفران عزیز یک خداقوت ویژه خدمت وبلاگ نویسان عزیز ان شاء الله همیشه پایدار و مستدام باشید
چهارشنبه 18 تیر 1399 07:29 ب.ظ
با تشکر از خانم بتول عزیز و خداقوت خدمت اعضای لژیون 4 ویک خدا قوت ویژه خدمت خانم مهدیه عزیزم از گروه فعال وبلاک
همسفر مهدیه پاسخ داد:
ممنونم از لطف و محبت شما عزیز
همسفر نجمه لژیون چهارم چهارشنبه 18 تیر 1399 05:01 ب.ظ
خدا قوت به استاد عزیزم و همه ی دوستان و گروه وبلاگ احسنت
مریم همسفر محمد چهارشنبه 18 تیر 1399 04:56 ب.ظ
خداقوت میگم به لژیون چهارم وتشکر ویژه دارم از کمک راهنمای عزیزم خانم بتول وهمینطور خانم مهدیه ی عزیز
همسفر مهدیه پاسخ داد:
ممنون از لطفت عزیزم
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic