به نام قدرت مطلق الله

جلسه مجازی هماهنگی کمک راهنمایان و کمک راهنمایان تازه واردین شعبه بوشهر بخش همسفران با دستور جلسه حال خوش راهنما و تأثیر آن بر لژیون با استادی و نگهبانی همسفر نصرت و دبیری همسفر بتول با حضور مرزبانان گرامی در روز سه‌شنبه مورخ 99/4/24 رأس ساعت 17 آغاز به کار نمود.

خلاصه سخنان استاد:

 

از سرکار خانم آذر اسیستنت محترم و همچنین مرزبان عزیز خانم مرضیه کمال تشکر و قدردانی را دارم که اجازه دادند من در این جایگاه خدمت کنم.

این دستور جلسه مربوط به حس و حال کمک راهنما می‌شود، همه ما می‌دانیم که کنگره مکانی است که بقاء دارد و برای نسل‌های آینده باید پابرجا بماند و چیزی که آن را محکم و استوار نگه می‌دارد رشد و تکثیر علم و انتقال آن است و یقیناً در این راستا بیشترین مسئولیت بر عهده کمک راهنما است هر راهنما در قبال این ساختار مسئول است ولیکن تا زمانی که یک کمک راهنما خودش به حال خوش نرسد نمی‌تواند انتقال دهنده حال خوب باشد.


یک کمک راهنما در همه حال یک رهجو است و باید آموزش‌ها را بگیرد و رو به جلو حرکت کند و حرف و عملش یکی باشد.


حال خوش یک کمک راهنما قطعاً می‌تواند حال یک رهجو را خوب کند و این قائده به حس برمی‌گردد و همه ما می‌دانیم که حس مانند خداوند است و در هستی و نیستی وجود دارد و قابل حس است اما قابل رؤیت نیست و قابل انتقال می‌باشد.

مرحله دیگر که برای هر کمک راهنمایی در این جایگاه وجود دارد باور و اعتقاد قلبی کمک راهنما به کنگره است که باز هم از طریق حس به رهجو انتقال پیدا می‌کند و اگر من کمک راهنما خواستار انتقال یک صفتی به رهجو باشم شرط لازم برای این کار وجود این صفات در درون خودم هست.


ما می‌دانیم که کنگره بر اساس عشق و محبت بنا شده و به فرموده جناب آقای مهندس کار یک کمک راهنما یک کار عشقی و دلی است وقتی صفت عشق و محبت در درونم باشد و آن باور قلبی وجود داشته باشد آنجاست که من می‌توانم آن حس و حال خوب را به لژیونم منتقل کنم.


من ابتدای ورودم به کنگره حس و حال خوبی نداشتم ولی این حس و حال خوب و زیبا را از راهنمای عزیزم سرکار خانم زهرا و همچنین از خانم مرضیه عزیز دریافت کردم اگر آغوش گرم و مهربانشان نبود امروز در این جایگاه قرار نداشتم حال خوش راهنمایم سبب شد که انگیزه خدمت در این جایگاه و انتقال این حال خوش به دیگران در من شکل بگیرد و وجود سختی‌ها و مشکلات خللی در انتخاب و ادامه این مسیر ایجاد نکند امیدوارم در این مسیر موفق عمل کرده باشم.

 

 

همسفر زینب:

حال خوش آن چیزی است که همیشه و در همه جا در حال تلاش برای رسیدن به آن هستیم اما گاهی انسان مسیر رسیدن به این امر را گم می‌کند و یا به اشتباه می‌افتد رسیدن به این جایگاه به حرف نیست بلکه مبنا اعمالی است که انجام می‌دهیم که با انجام آن اعمال حالات روحی، روانی و حتی حسی ما تغییر می‌کند وقتی عمل سالم باشد حس هم خوب کار می‌کند، پس اگر من بخواهم حس خوبی داشته باشم اولین قدم این است که بستر وجودی‌ام را از آلودگی‌ها دور کنم در واقع این دستور جلسه می‌گوید حس خوب راهنما چه تأثیری می‌تواند روی رهجو داشته باشد به فرموده جناب مهندس کنگره یک تفکر است یک تلاش ادامه دار است که باید تکثیر شود و بقاء داشته باشد و همه ما این را می‌دانیم که هر چیزی برای گسترش و ماندگاری به چیز دیگری نیازمند است و بیشترین کسانی که در بقاء کنگره می‌توانند نقش مؤثری داشته باشند کمک راهنمایان هستند چون که میراثی گران‌بها و ارزشمند به نام علم و جهان‌بینی کنگره را در درون خودشان حمل می‌کنند.


یک کمک راهنما به عنوان یک الگو باید هنرش این باشد که در وهله اول رهجو را نه برای خودش بلکه برای کنگره پرورش دهد و دوم اینکه بتواند پیوند محبت را بین خودش و رهجو به گونه‌ای محکم برقرار کند که آن رهجو هر روز عاشق‌تر شود یعنی هم عاشق این راه و مسیر و هم عاشق راهنمایش شود و ایمان بیاورد به جایی که در آن قرار گرفته است.

وقتی من کمک راهنما بخواهم آن حس خدمت و یا قدردان بودن را در درون رهجو به وجود بیاورم باید ابتدا خودم عمل کننده باشم تا کلام من روی رهجو مؤثر واقع شود.

ان‌شاءالله که خداوند عنایتی فرماید که در این مسیر از ادب دور نشوم و لوگوی کنگره یعنی معرفت، عدالت و عمل سالم را هیچ وقت فراموش نکنم و بتوانم در جهت حال خوش خودم و دیگران قدم بردارم.

وقتی عمل من بر اساس این سه پارامتر باشد مسلماً به یک معرفتی می‌رسم که گسترش دهنده دریای بیکران کنگره هستم و دیگران نیز ادامه دهنده این مسیر هستند.

 

همسفر آمنه: 

 مبحث جلسه امروز بحث حس و حال راهنماست حس مبحث خیلی گسترده‌ای است و با این که در تمام آموزش‌ها به آن پرداخته می‌شود تمام نمی‌شود چون که گستردگی خاصی دارد و آن پله ارتباطی انسان‌ها از طریق حس اتفاق می‌افتد.

راهنما مثل یک پدر و یا یک مادر است اگر دقت کنیم پدر و مادر از فرزندان خود پرستاری می‌کنند و برای آن‌ها تکیه‌گاه هستند و با وجود تمام مشکلات اجازه نمی‌دهند که فرزندان احساس کنند بدون تکیه‌گاه هستند و همیشه حس و حالشان را جلوی فرزندانشان حفظ می‌کنند و این اصل برای یک راهنما هم برقرار است.

یک کمک راهنما با تمام مشکلات و دل نگرانی‌هایی که ممکن است داشته باشد اما وقتی مسئولیتی را قبول می‌کند و مسئول تزریق حال خوش به چندین رهجو است باید تمام تلاشش این باشد که زمانی که می‌خواهد در لژیون حاضر شود حس و حالش خوب باشد تا بتواند این حس و حال خوب را به لژیون تزریق کند اما از آن جا که همه چیز روی محور می‌چرخد و قرار نیست که همیشه کمک راهنما این حس و انرژی و آموزش‌ها را انتقال دهد رهجو با فرمان برداری و گرفتن حس خوب راهنما این انرژی و حس خوب را چندین برابر به راهنما برمی‌گرداند.

 

همسفر مرضیه:

هر جایگاهی در کنگره 60 مسئولیت‌های خاص خودش را دارد و یک کمک راهنما چون که پرورش دهنده است و می‌خواهد آنچه در درونش دارد را به رهجو انتقال دهد این جایگاه از سختی خاصی برخوردار است.

وقتی یک نفر کمک راهنما می‌شود باید از خیلی چیز‌ها بگذرد و وجود الگوها در این مسیر بسیار تأثیر گذار هستند زمانی که کمک راهنما شدم در ابتدای خدمتم خیلی از مسائل را نمی‌دانستم و به صورت حضوری راهنمایی هم نبود که الگو برداری کنم راهنمای عزیزم سرکار خانم زهرا از راه دور و تلفنی کمکم می‌کرد ولی به مرور زمان با آموزش‌های کنگره و راهنمایی‌هایی که از کمک راهنمایم دریافت می‌کردم متوجه کاستی‌ها شدم و در جهت ارتقاء آن کوشش کردم.


برای یک کمک راهنما هیچ خدمتی بالاتر از این نیست که بتواند که حال رهجو را عوض کند و تغییر دهد و این برمی‌گردد به حال خوش خودش وقتی یک کمک راهنما حال خودش خوب باشد تأثیری که روی رهجو می‌گذارد صد در صد جواب می‌دهد و می‌تواند عشق و محبت را درون رهجو به وجود بیاورد.

من زمانی که وارد کنگره می‌شوم در همه حال احساس می‌کنم هیچ مشکلی ندارم و با آرامش خاصی وارد می‌شوم و این آرامش را به دیگران هم منتقل می‌کنم همیشه برای رهجوها مثال می‌زدم که کنگره برای من مثل رفتن به استخر می‌ماند زمانی که وارد استخر می‌شدم اگر کوهی از مشکلات هم داشتم آنجا آرامش عجیبی پیدا می‌کردم اصلاً فکر نمی‌کردم که مشکل داشتم کنگره برای من همین‌طور است و این عشق و محبتی که بین اعضای کنگره برقرار است به راحتی و با حس خوب قابلانتقال است.


همسفر سپیده:

در واقع می‌توان گفت تمام این پروسه و این جایگاه کارش انتقال یک حس خوب است چون که یک کمک راهنما غیر از انتقال حس خوب به رهجو چیز دیگری نمی‌تواند داشته باشد و یک کمک راهنما کار می‌کند برای یافتن و باز کردن گره‌های درونی خود و وقتی از این مرحله عبور می‌کند و به شناخت می‌رسد قطعاً قدرتمندتر به جلو حرکت می‌کند و با کنار گذاشتن مشکلات به توانایی و قدرت لازم می‌رسد و چون در این راستا حس او تزکیه و پالایش می‌شود هم حس او خوب می‌شود و هم اعتماد به نفس او بالا می‌رود چون که هر گام به فرمان عقل نزدیک‌تر می‌شود و زمانی که کمک راهنما در لژیون صحبت می‌کند کلام او که نشاءت گرفته از یک حس خوب است مؤثر واقع می‌شود.


کمک راهنما شدن برای من نهایت آن آرامش و حال خوشم بود و همیشه تصویری زیبا از این جایگاه و شال کمک راهنمایی داشتم و الآن که در این جایگاه قرار دارم همواره قدردان و سپاس گزار هستم و همیشه این تازگی و این انرژی برای من وجود دارد و با همان حس و حالی که برای کمک راهنما شدن داشتم با حال خوش و انرژی وارد لژیون می‌شوم.

از آن جا که تکامل در جمع صورت می‌گیرد وقتی وارد لژیون می‌شوم حس و حال خوبی دارم و یکایک رهجوها این انرژی را دریافت می‌کنند و متقابلاً این انرژی را به من برمی‌گردانند و حال و انرژی من چندین برابر خوب می‌شود و تمام این موارد با هم رابطه مستقیمی دارند.

هر چقدر وجود یک کمک راهنما از ضد ارزشی‌ها دور باشد و حس او تزکیه و پالایش شده باشد حس خوب، انرژی، قدرت و توان انجام کار در یک کمک راهنما چندین برابر می‌شود به امید این که تمام این آموزش‌ها را سر لوحه زندگی‌مان قرار دهیم.


همسفر نازنین:

من تمام حس و حال راهنمای عزیزم خانم نصرت را از روز اول به صورت القاء مثبت دریافت کردم و این همان انرژی و حس خوبی بود که من را پایبند کنگره کرد.

حال خوش خودشان را از رهجوها دریغ نکردند و اکنون من موظفم که این آموزش‌ها را عملیاتی کنم و به آن جایگاه برسم که از مشکلات هراسی نداشته باشم و پله‌ای برای اوج گرفتن خودم قرار دهم.

من در جایگاه راهنمای تازه واردین وظیفه دارم همان‌طور که روز اول کمک راهنمایم خانم نصرت عزیز من را در آغوش گرفت و به من امید داد این عشق و امید را به دیگران هم انتقال بدهم.

حس و حال خوبم را مدیون خانم نصرت عزیز هستم که در تمام حالات در لژیون حضور داشتند و حس و حال خوب و آن ایمان و باور قلبی‌شان را به ما القاء می‌کردند و همین امر سبب شد که روز به روز ایمانم به کنگره بیشتر شود و عزمم راسخ‌تر بماند و واقعاً این مکان را مقدس می‌دانم.


ان‌شاءالله که کنگره 60، جناب آقای مهندس و تمام خادمین کنگره 60 مستدام باشند.

 

نگارش، ویرایش: کمک راهنما محترم لژیون 4 همسفر بتول

ویراستار، ثبت: همسفر مهدیه لژیون 4

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: جلسه هماهنگی کمک راهنمایان،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
امیره همسفر طهمورث پنجشنبه 26 تیر 1399 01:09 ب.ظ
ممنون و سپاسگزارم از تمام کمک راهنمایان عزیز مخصوصا کمک راهنمای خوبم خانم نصرت، که طنین صداشون باعث آرامشم میشه و تشکر از خانم مرضیه و تمامی عزیزان گروه وبلاگ
مریم همسفر محمد پنجشنبه 26 تیر 1399 12:20 ق.ظ
خداقوت به کمک راهنمایان عزیزو گرامی همچنین مرزبان محترم خانم مرضیه ی عزیز .تشکر ویژه دارم از کمک راهنمای عزیزم خانم بتول ومهدیه جان .ممنون بابت تماام زحماتتان...
همسفر مهدیه پاسخ داد:
قربون لطفت عزیزم
زینب پنجشنبه 26 تیر 1399 12:01 ق.ظ
خداقوت جانانه خدمت کمک راهنمای عزیز خانم بتول ایشالا هر روز تواناتر بشید
همسفر عفت چهارشنبه 25 تیر 1399 07:52 ب.ظ
احسنت وخدا قوت خدمت خانم های کمک راهنمای گرامی و مرزبان عزیز خانم مرضیه جان و یک خدا قوت ویژه خدمت خانم بتول عزیزم وخانم مهدیه جان همگی موفق وپایدار باشید
همسفر مهدیه پاسخ داد:
ممنون از لطف شما مرزبان مهربان و دوست داشتنی
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic