مشارکت مکتوب لژیون چهارم
چهارشنبه 1 مرداد 1399 ساعت 06:27 ق.ظ | نوشته ‌شده به دست همسفر مهدیه | ( نظرات )
تعدادی از رهجویان لژیون شماره 4 به کمک راهنمایی سرکار خانم بتول در خصوص دستور جلسه‌ی سی دی « جواب » مطالبی را ارائه نمودند که به صورت مشارکت مکتوب تقدیم شما عزیزان می‌گردد:

مشارکت همسفر بتول:

ما باید از تقدیر و آن چیزی که برای ما مقدر شده است درس بگیریم، نمونه‌اش همین بیماری کرونا که امروزه همه‌ی جهان درگیرش هستند، ممکن است بخشی از آن به عملکرد انسان‌ها مربوط باشد باید برگردیم ببینم کجاها اشتباه کرده‌ایم؟

 

یقیناً نتایج خطاها و اعمالی است که در گذشته انجام داده‌ایم از جمله شکرگزاری نکردن، انجام ضد ارزش‌ها و ... که نتیجه و بازخوردش این شرایط امروز می‌شود که از زندگی‌مان نمی‌توانیم بهره‌ی چندانی ببریم.

 

همه‌ی این مسائل این درس را می‌خواهد به ما بدهد که از بعد ‌این بیماری و مصیبت بهترین عملکرد را داشته باشیم‌ و یک زندگی بهتر و زیباتری را برای خودمان بسازیم.

 

مشارکت همسفر زینب:

در هستی از دید ما همه‌ی مسائل در تضادند یا دو سر دارند ما هستیم که باید راه یکی شدن آن‌ها را جستجو و پیدا کنیم و می‌توانیم تغییر دهیم گاهی اوقات شنیده‌ایم که می‌گویند؛ سرنوشت را باید از سرنوشت» یا  آنچه در تقدیر است آن به انجام می‌رسد اما اعمال ما در تقدیر نقش مهمی دارد شکلش را می‌توان تغییر داد این یعنی ما می‌توانیم با اعمال و رفتارم خود تقدیرمان را تغییر بدهیم عملکرد ما خیلی اهمیت دارد، امروزم برنامه‌ی فردایم را می‌تواند رقم بزند.

 

در اینجا نگرش و نگاه ما بسیار مهم است برای مثال ما می‌توانیم غم‌ها را به شادی تبدیل کنیم، تاریکی‌ها را نبینیم و فقط نقاط روشن را ببینیم طوری زندگی کنیم که تناقضات را کمتر ببینیم.

 

هیچ تفاوتی در آفرینش وجود ندارد همه چیز به هم وابسته هستند و این دیدگاه ما است که تفاوت‌ها را خلق می‌کند اگر نیروهای متضاد در عالم نباشند شاید اصلاً چرخ هستی به گردش در نیاید بهترین کار این است که پذیرشمان را بالا ببریم و بدانیم هر چه که پیش می‌آید به نفعمان است.

 

ما نمی‌دانیم که پشت این غم و غصه‌ها و ناراحتی‌ها چقدر خوبی‌ها و زیبایی‌ها در آن نهفته است و از دل همان‌ها می‌تواند شادی برای ما به وجود بیاید فقط باید تفکرمان را تغییر دهیم و همه چیز را زیباتر ببینیم و بدانیم پیام خداوند در مسائلی که پیش می‌آید چیست.

 

چرخ گردون همیشه در حال چرخش و گردش است و پشت آن پیدا نیست، ما باید علم کیمیا گری را یاد بگیریم، علم کیمیا گری همان علم جهش و ارتقاء دهنده‌ی انسان است که خداوند در وجود همه‌ی انسان‌ها از همان روز اول قرار داده است، ما باید یاد بگیریم که آن را استخراج کنیم، علم به شکل شگفت‌انگیزی انسان را بالا می‌برد نویسنده و طراح خودمان هستیم اگر زشت اگر زیباست خودمان ساخته‌ایم.

انشالله که بتوانیم دانایی خود را بالا ببریم از جهل دوری کنیم و یک قالب محکمی از خودمان بسازیم که با هیچ زمین‌لرزه‌ای ریزش نکند هر روز قوی‌تر و قدرتمندتر شویم.

 

مشارکت همسفر نجمه:

زندگی ما بر سه پارامتر قرار دارد خواست، تغییر و فرمان الهی و این 3 هستند که زندگی ما را می‌سازند.

چیزی که در تقدیر ما هست قطعاً اتفاق می‌افتد و اعمال ما تأثیر بسیار مهمی روی آن دارد. ما هر لحظه با اعمالمان تقدیر خودمان را تغییر می‌دهیم و به همین دلیل است که می‌گویند: تقدیر انسان با خواست آن‌ها رقم می‌خورد، تقدیر مثل تیری هست که از کمان رها شده و قطعاً به هدفی که دارد می‌رسد مشکلاتی که در زندگی داریم لعنت خداوند نیستند بلکه رحمت خدا هستند و ما با این مشکلات هست که رشد می‌کنیم.

 

مشارکت همسفر حاضره:

آنچه در تقدیر است آن به انجام می‌رسد اما اعمال ما در خطوط تقدیر نقش بسیار مهمی دارند که به آن شکل دیگری می‌دهند، تقدیر از قدر می‌آید قدر یعنی اندازه.

 

زندگی بر اساس ۳ پارامتر است؛ 1 جبر (تقدیر) 2 اختیار (خاص)3 فرمان الهی، این سه زندگی ما انسان‌ها را می‌سازد و پیش می‌برد. فرمان الهی شامل سیل، زلزله و ... در جهت مثبت یا منفی، تقدیر هم همان اندازه است هر لحظه ما تقدیر خودمان را به وجود می‌آوریم سرنوشت انسان‌ها با خواست آن‌ها رقم زده می‌شود مثلاً انسان یک فرد خلافی را انجام می‌دهد قاضی بر مبنای خلافش حکم صادر می‌کند فرد با دزدی و سرقت عملی را انجام داده که نتیجۀ آن به خودش برگشته است و این تیر از کمان رها شده است و باید تقاص عملی را که مرتکب شده را پس دهد و هیچ راهی ندارد.

 

اینجا سکه دو رو دارد از طرفی او می‌تواند به اشتباه خود پی ببرد و با تمام وجود شرایط را بپذیرد و سعی نماید در همان وضعیت زندان مسیر زندگی خود را تغییر دهد مثلاً در مدت 10 سال از این فرصت استفاده کند و تبدیل به یک نویسندۀ ماهر گردد و پس از آزادی یک زندگی شرافتمند را ادامه دهد و از طرفی می‌تواند در محیط زندان با انسان‌های خلاف‌کار و خلاف‌های دیگر آشنا گردد و پس از آزادی یک باند بزرگ خلافکاری و پخش مواد مخدر را تشکیل دهد و این بار که دستگیر شد با حکم اعدام به زندگی خود پایان دهد؛ بنابراین خود ما هستیم که تعیین می‌کنیم انسان سعادتمندی باشیم یا نه در واقع با اختیاری که داریم و انتخاب‌هایی که در مسیر زندگی می‌کنیم جایگاه خود را رقم می‌زنیم و در هر جایگاهی که قرار داریم عین عدالت است و خداوند برای سرنوشت انسان تاس نمی‌ریزد خودمان به خودمان می‌توانیم انرژی بدهیم ما برای فراگیری به زمان نیاز داریم.

 

هر انسانی یک کتاب زنده است که هر لحظه یک ورق آن با تمام حالت‌های خود اهریمنی و الهی، حک می‌شود‌ کاری کنید که به تاریکی‌ها رجوع نکنید، صفحات باید کاملاً پر رنگ و تمیز نوشته شود، این همان ساختن قالب است کسانی که در سفر باشند و سفرشان را درست انجام بدهند، بیداری نیروهای خفته‌ی درونشان را می‌بینند و حس می‌کنند.

 

درخت صاف نمودار است و شکوفه‌های سفید، نوید رهایی شما و پایان اسارت از آنچه نمی‌دانستید گاهی اوقات ما در اسارت هستیم که خودمان خبر نداریم درگیر قرص و مواد و افکار منفی، اگر می‌دانستیم وارد نمی‌شدیم.

 

امیدواریم که در راه خود، قدم‌های بسیار مفید بردارید و مسائل را به خوبی آنچه گفته شد حل کنید و به پایان برسانید.

دور گردون گر دو روزی بر مراد ما نرفت

دائماً یکسان نباشد حال دوران غم مخور

 

 مشارکت همسفر مریم:

در زندگی همه چیز بر مبنای خواست، تقدیر و فرمان الهی پیش می‌رود همان‌طور که می‌دانید خواست، نیروی اختیار ما است و تقدیر از کلمه قدر گرفته شده است، به معنای اندازه است و مربوط به نامه پیشین ما می‌شود یعنی هر چیزی که در تقدیر است برای ما اتفاق می‌افتد، ولی گاهی ما می‌توانیم با اعمال و رفتارمان این تقدیر را تغییر بدهیم بعضی مواقع مشکلات و موانعی داریم که با همین مشکلات و موانع رشد و صعود می‌کنیم.

ما در زندگی‌مان تا چیزی را از دست ندهیم چیزی به دست نمی‌آوریم زمانی که خداوند چیزی را از ما می‌گیرد، یک چیز بهتر را به ما می‌دهد هر چیزی که وجود دارد در درون خود ماست و ما نباید برخی مسائل را بزرگ کنیم چون اگر آن مسائل را بزرگ کنیم و از آن یک غول بسازیم حل کردن آن برای ما بسیار سخت خواهد شد.

 

مشارکت همسفر زهرا:

 وقتی که مسافرم مصرف کننده شد نتیجه کارهایی بود که قبلاً انجام داده بود و خواسته خودش بود که مصرف کننده شد نباید گردن دیگران بی اندازیم این تقدیرش بود که با کنگره آشنا شود که خودش را بشناسد و راه درست زندگی کردن را بیاموزد و قدر خودش را بیشتر بداند.

 

با به وجود آمدن مشکل است که ما قوی‌تر و موفق می‌شویم تا سختی به وجود نیاید قدر خوشی را نمی‌دانیم و با هر سختی راه بهتر زندگی کردن یاد می‌گیریم به شرطی که توی آن موقعیت به ‌درستی تفکر کنیم و راه درست انتخاب کنیم.

برای هر کاری نباید سریعاً دست بکار شویم باید اول خودمان را بسنجیم ببینیم توان آن کار داریم یا ن بعد آن را انجام بدهیم بعضی وقت‌ها باید از موقعیت‌ها به‌ درستی استفاده کنیم نباید منتظر باشیم تا دیگران به ما کمک کنند و همیشه نباید به فکر خودمان باشیم باید اطرافیان و دیگران هم درک کنیم برای مثال اگر کسی به ما بگوید: ماشین آت را دم در ما پارک نکن من زود ناراحت شویم بگوییم این که ماشین ندارد چرا گیر می‌دهد اما اگر به آن کار فکر کنیم باید از حرفش ناراحت نشویم و با آن کار بی‌نظمی وبی قانون بودن خودمان و نشان می‌دادیم.

با آمدن به کنگره آموزش دیدیم که به خودمان و دیگران احترام بگذاریم و زمانی که یک کار یا اتفاقی برایمان پیش بیاید نباید خودمان را ببازیم باید با تفکر و با عملمان بهترین برداشت از آن کار را داشته باشیم و نباید به کارهای ضد ارزشی فکر کنیم که بر ما سوار می‌شوند.

ما باید با ترس‌هایمان بجنگیم که جلوی تفکر ماما را نگیرد و در کارهایمان بتوانیم به‌درستی فکر کنیم باید بدانیم که فکر کردن به لحظه سختی و دشواری هزار برابر سخت‌تر از لحظه دشواری است و همیشه باید برای خودمان حدومرز بگذاریم که در زندگی گیر نکنیم نباید ناامید باشیم چون با ناامیدی بیشتر توی تاریکی گیر می‌کنیم، نباید با کار دیگران حال خودمان را خراب کنیم و با صبر و حوصله بگذریم و باید بدانیم هر مسائلی در زندگی می‌کشیم نتیجه اعمال خودمان است که قبلاً برای خود درست کردیم و باید از آن مشکلات به‌درستی عبور کنیم و درس بگیریم که دوباره دچار آن مشکل نشویم نباید در مشکلات گذشته گیر کنیم باید با تفکر درست راه حل پیدا کنیم و از آن بگذریم چون تنها کسی که می‌تواند مشکل را حل کند خودمان باید با سعی و کوشش به هر آنچه می‌خواهیم برسیم.


ویرایش، ویراستار، ثبت: همسفر مهدیه

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: مشارکت مکتوب،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
مهدیه همسفر محمد پنجشنبه 2 مرداد 1399 11:36 ب.ظ
خداقوت خدمت کمک راهنمای لژیون چهارم خانم بتول عزیز، و احسنت به اعضا پر تلاش پایدار باشید
زینب چهارشنبه 1 مرداد 1399 09:30 ق.ظ
خداقوت به کمک راهنمای توانمند و همسفران تلاشگر لژیون چهارم و خداقوت جانانه به همسفر عزیز مهدیه
همسفر مهدیه پاسخ داد:
ممنونم از لطف شما بزرگوار
مریم همسفر محمد چهارشنبه 1 مرداد 1399 09:12 ق.ظ
خداقوت به لژیون چهارم بسیار لذت بردم از مشارکت تک تک عزیزان موفق وپیروز باشید .
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات