لبخند به زندگی
یکشنبه 5 مرداد 1399 ساعت 11:32 ب.ظ | نوشته ‌شده به دست همسفر مهدیه | ( نظرات )
خدایا، امشب حال عجیبی دارم نمی‌دانم چیست؟ اما موجی از آرامش را درون خود احساس می‌کنم دلم می‌خواهد قلمم را به دست بگیرم و از حس و حال خود بنویسم امشب همان‌طور که با خود می‌اندیشیدم به ارزش و حقیقت این جمله پی بردم که بعد از هر سختی، آسانی است و این جمله بیانگر حال و احوال امروز من است که بعد از عبور از موانع سخت و تحمل کم و کاستی‌های زندگی توانستم از طوفان به دریایی آرام برسم، دریای آرامی که برای به وجود آمدنش از قطره‌قطره‌ی وجودم مایه گذاشتم و از هیچ تلاش و کوشش برای برگرداندن زندگی خود به وضع و اوضاع طبیعی باز نایستادم.

لحظه به لحظه‌ی زندگی خود را در کنار مسافرم ماندم و هیچ گاه او را در شرایط سختی که در آن قرار داشت تنها نگذاشتم در صورتی که خانواده‌ام بعد از اطلاع از اعتیاد مسافرم اصرار به جدایی ما داشتند و دیدگاهشان نسبت به اعتیاد و فرد مصرف کننده به گونه‌ی دیگری بود اما من عاشق مسافرم بودم و در کنار او تمام شرایط سخت را تحمل کردم تا اینکه خداوند رحمت خود را بر زندگی من نازل کرد و مسیر مقدس کنگره را بر سر راه ما قرار داد.

 

با ورودم به کنگره ابتدا همه چیز برایم عجیب و غریب بود اما کم‌کم توانستم با مسئله کنار بیایم و هر چه بیشتر می‌گذشت، کنگره برای من جذاب‌تر و آرامش بخش تر می‌شد و فهمیدم فقط من نیستم که با مشکلات دست و پنجه نرم می‌کنم، خیلی‌ها با من هم درد هستند و زیباتر از همه برای من، انرژی و نشاط دوستان بود که مرا بسیار شگفت زده می‌کرد و این سؤال را در ذهنم به وجود آورده بود که علت این همه شادی چه می‌تواند باشد؟ چگونه ممکن است انسان با وجود این همه سختی بخندد و خوشحال باشد مگر می‌شود؟ من از آنتی ایکس مصرفی همسرم صحبت کنم و لبخند به لب داشته باشم؟

می‌خواستم از سری که در این موضوع نهفته است باخبر شوم اما یک سال و نیم طول کشید تا متوجه شدم بله امروز من هم دستم را بالا می‌گیرم و با لبخند می‌گویم: آخرین آنتی ایکس مصرفی تریاک و شیره زیرا من امروز توانستم گذشته‌ی خود و مسافر را نیز بخشیدم و به خاطر تمام رنج و عذاب‌هایی که خودم به خودم هدیه کرده بودم که همه‌ی آن‌ها ریشه در ناآگاهی و نادانی من داشت و فکر می‌کردم اگر چند مشت قرص بخورم می‌توانم از تمام سختی‌ها و سیاهی‌های زندگی‌ام خلاص شوم، اقدام به انجام این کار هم کردم و کارم به بیمارستان کشید اما باز هم خداوند دست‌های مرا گرفت و به من فرصتی دوباره داد.

 

اکنون متوجه شدم که بزرگ‌ترین اشتباه زندگی‌ام را مرتکب شده بودم، اگر من نتوانم سختی‌ها را در زندگی خود بپذیرم و چگونگی زندگی در کنار آن‌ها را بیاموزم بعد از مرگ و زندگی در جهانی دیگر نیز با شکست مواجه می‌شوم من باید خودم را تغییر دهم نه مکانم را اگر من زندگی کردن را یاد نگیرم هر کجا بروم اوضاع هیچ تغییری نخواهد کرد و این کنگره بود که زندگی کردن را به من آموخت.

کنگره یعنی جناب آقای مهندس، کمک راهنمای خوبم، آموزش‌ها، تک‌تک اعضای کنگره‌ی 60، کتاب 14 وادی، کتاب 60 درجه و... . قبل از ورودم به کنگره به خاطر تخریب‌هایی که در کنار مسافر خود دیده بودم احساس پوچی می‌کردم و اعتماد به نفسم در حد صفر رسیده بود و فکر می‌کردم زندگی هیچ معنا و مفهومی ندارد باید سوخت و ساخت اما کنگره غبار و سیاهی‌ها را از شیشه‌ی زندگی من پاک کرد و به زندگی من جلوه‌ی دیگری بخشید.

اکنون تغییراتی را در خود احساس می‌کنم بله من دیگر مانند گذشته نیستم که فقط گریه کنم و غم و اندوه را در آغوش بگیرم و با پیش آمدن کوچک‌ترین مشکلی ناامید شوم بلکه می‌جنگم تا مشکلاتم را یکی پس از دیگری پشت سر بگذارم و به آنچه که دل کوچکم می‌خواهد برسم تا زیبایی‌های زندگی‌ام را تجربه کنم و از زندگی خود لذت ببرم.

تمام سعی و تلاش خود را می‌کنم که بتوانم همسر خوبی برای مسافرم و مادر خوبی برای فرزندم باشم و بتوانم با زندگی سالم به جامعه‌ی خود خدمت کنم، دیگران کاشتند و ما خوردیم ما نیز بکاریم تا دیگران بخورند.

امیدوارم روزی بتوانم در مسیری گام بردارم که دیگران نیز به این آرامش حقیقی دست یابند و بدانند که واقعاً زندگی شیرین است و شرط لازم برای داشتن زندگی لذت بخش تغییر دیدگاه ما نسبت به خود و دنیای خود است.

زندگی من نیز بسیار تغییر کرده است بیشتر از قبل می‌خندم و سرشار از انرژی و نشاط هستم برای انجام کارهایم برنامه ریزی می‌کنم و از انجام آن‌ها هیچ گاه احساس خستگی نمی‌کنم چون با عشق آن‌ها را انجام می‌دهم خداوند را به خاطر تمام نعمت‌هایی که به من بخشیده شکر می‌کنم، من هم مانند بقیه انسان‌ها توانایی و استعدادهایی دارم که نباید آن‌ها را نادیده بگیرم باید برای رسیدن به هدف خود تلاش کنم و امید داشته باشم که روزهای بهتر و روشن‌تری نیز در راه است و من باید مانند درختی که به سوی آفتاب قد می‌کشد به سمت نور حرکت کنم تا بتوانم به منبع نور برسم و زندگی زیباتری را برای خود بسازم.

دل نوشته

نگارش: مریم همسفر محمد لژیون 4

ویرایش، ویراستار، ثبت: همسفر مهدیه لژیون 4

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: دلنوشته،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
فاطمه همسفر حسین پنجشنبه 9 مرداد 1399 01:39 ب.ظ
عالی بود مریم عزیز موفق باشی.و خدا قوت به مهدیه عریز
علیرضا. د چهارشنبه 8 مرداد 1399 01:20 ب.ظ
با آرزوی موفقیت و شادی روز افزون
زهرا هستم همسفر چنگیز سه شنبه 7 مرداد 1399 12:15 ب.ظ
احسنت به مریم عزیزم عالی بود
پایدار باشید
همسفر نجمه لژیون چهارم سه شنبه 7 مرداد 1399 12:59 ق.ظ
احسنت به خانم مریم عزیز بسیار عالی بود پایدار و مستدام باشید
مریم همسفر محمد سه شنبه 7 مرداد 1399 12:54 ق.ظ
ازلطف ومحبت همه ی شما عزیزان بسیار ممنونم وبرای همه آرزوی پیروزی وموفقیت دارم .
زینب دوشنبه 6 مرداد 1399 10:11 ب.ظ
مریم عزیزم چقدر زیبا نوشتی و به دلم نشست قطعا آنچه از دل براید بر دل می نشینه ایشالا که زیر چتر گسترده کنگره هر روز لبتون خندون تر بشه
همسفر بتول دوشنبه 6 مرداد 1399 08:42 ب.ظ
مریم جان عالی و کاملا اثر گذار نوشتی خیلی لذت بردم
خدا قوت مهدیه جان
همسفر مهدیه پاسخ داد:
ممنونم راهنمای عزیزم
نصرت دوشنبه 6 مرداد 1399 02:46 ب.ظ
آفرین مریم عزیز دلنوشته ات خیلی بدلم نشست موفق باشی
همسفر مهدیه دوشنبه 6 مرداد 1399 10:54 ق.ظ
احسنت خانم مریم عزیز نلاشت ستودنیست، خوشحالم برای تغییرات و حس و حال قشنگت
یلدا دوشنبه 6 مرداد 1399 09:32 ق.ظ
آفرین مریم عزیز خیلی لذت بردم عزیزم عالی بود شادیهایتان پایدار
صدیقه همسفر حسین لژیون 2 دوشنبه 6 مرداد 1399 07:23 ق.ظ
احسنت به مریم عزیز از خواندن دلنوشته زیبایت لذت بردم، خداقوت به گروه وبلاگ
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات