کنگره دانشگاه عشق و محبت
یکشنبه 12 مرداد 1399 ساعت 06:42 ق.ظ | نوشته ‌شده به دست همسفر مهدیه | ( نظرات )
اعتیاد بیماری است که تخریب بسیاری به فرد مصرف کننده وارد می‌کند، به طوری که زندگی شخص را از حالت تعادل خارج کرده و او را به سمت نابودی سوق می‌دهد؛ تا جایی که شخص کاملاً در چاله‌ای عمیق و تاریک فرو رود و این خواسته‌ی نیروهای اهریمنی است که به وسیله‌ی اعتیاد انسان را از تعادل به افراط و تفریط بکشاند.

افراط در هر چیزی باعث ضرر و زیان می‌شود؛ مسئله‌ی اعتیاد هم به همین صورت است که با استفادهی مکرر از مواد مخدر، انسان اجبار به مصرف می‌شود، موادی که از آن در گذشته به عنوان دارو استفاده میشد اکنون باعث گرفتاری بسیاری از انسان‌ها شده است.

تخریب‌ها و آسیب‌هایی که مواد مخدر به انسان وارد می‌کند در سه قسمت جسم، روان و جهان‌بینی فرد به وجود می‌آید که برای درمان اعتیاد باید این سه ضلع به حالت طبیعی خود باز گردند. ممکن است روان برای اکثر آدم‌ها نامفهوم باشد اما ما در کنگره به خوبی مفهوم واژه‌ی روان را متوجه شدیم و روان چیزی نیست جز خلق و خوی انسان، روان ما ارتباط زیادی با جسم، افکار و اندیشه‌ی ما دارد و از آن‌ها تأثیر می‌پذیرد. 

من در گذشته نسبت به خیلی چیزها بدبین بودم و همیشه افکار منفی در ذهنم شکل می‌گرفت و این افکار بر خلق و خوی من تأثیر زیادی می‌گذاشتند به طوری که خود به خود، بد خلق می‌شدم و با بد اخلاقی با طرف مقابلم برخورد می‌کردم حتی اگر او بی‌تقصیر هم باشد، با افکار منفی خود از آن غول می‌ساختم و این به دلیل نوع فکر و اندیشه‌ی من بود و اینکه من با فکر منفی خود فرمان ورود نیروهای اهریمنی را به درونم صادر کردم و ورود آن‌ها باعث طرد حس مثبت و خوبی و نیکی از وجودم می‌شود اگر فکر من در چارچوب درستی نباشد ناخالصی‌ها را در من به وجود می‌آورد و دیدگاهم را نسبت به خودم، اطرافیانم و جهان پیرامونم عوض می‌کند.

من با کمک کنگره توانستم صفت گذشته‌ی خود را تغییر دهم و خداروشکر الآن اکثر ناخالصی‌های من مثل منیت، بدبینی، حسادت و... به حداقل خود رسیده‌اند و آرامش بیشتری دارم، احتیاج به کسب علم و دانش داشتم که از طریق تحصیل در کنگره و با دریافت آموزش جهان‌بینی به آن رسیدم و همین‌طور به علم اعتیاد شناخت و آگاهی پیدا کردم و این موضوع به من برای درمان اعتیاد مسافرم بسیار کمک کرد زیرا تا وقتی که نسبت به موضوعی شناخت نداشته باشیم نمیتوانیم آن را حل کنیم.

در گذشته به علت مشکلاتی که در زندگی داشتم قادر به ادامه‌ی تحصیل نبودم اما الآن 
در یکی از بهترین و مفیدترین ترین دانشگاه‌ها در حال تحصیل هستم و این دانشگاه ارزشمند، گنکره ی 60 می‌باشد من در کنگره علاوه بر درمان اعتیاد، درس‌های زیادی آموختم و روزبه‌روز بر اطلاعات و آگاهی‌هایم افزوده میشود. کنگره به من درس درست زندگی کردن را آموخت؛ درسی که در هیچ مکانی قبل از کنگره به من آموزش داده نشده بود نه در خانواده و نه در مدرسه و نه هیچ جای دیگر.

جالب اینجاست زمانی که گرفتاری و مشکلی برایم پیش می‌آمد تصمیم به شنیدن سی‌دی‌ها می‌گیرم، انگار که جناب آقای مهندس از مشکل من با خبر بودند و درباره‌ی آن موضوع صحبت می‌کردند که باعث رفع گرفتاری من می‌شد، کنگره مکانی است که به من امید برای زندگی دوباره داد و احساس می‌کنم دوباره متولد شده‌ام و این ارزشمندترین چیز برای من است

تحصیل به معنی این است که من برای رسیدن به هدف زندگی‌ام به دنبال علم و پیدا کردن راهی باشم که بتواند مرا به مقصد برساند، تحصیل و همین‌طور کار و تقویت پایه‌های مالی باعث قدرت می‌شوند و در شخص اعتماد به نفس به وجود می‌آورد. در زندگی همه باید مشغول کار باشند کار به معنای فعالیت است و بیکار بودن و استراحت مطلق به شخص آسیب می‌رساند زیرا شخص احساس ناامیدی و بی‌کفایتی می‌کند.

ما باید از طبیعت الگو بگیریم و همان‌طوری که طبیعت در حال جریان و حرکت است ما هم باید از حالت سکون خارج شویم، حرکت و رشد کنیم و پله‌های موفقیت را یکی‌یکی بالا برویمدر کنگره نیز برای درمان اعتیاد پله‌هایی وجود دارد که اگر خواستار رهایی هستیم باید آن‌ها را طی کنیم؛ یکی از پله‌ها رعایت قوانین و حرمت کنگره است که اگر رعایت نشوند شخص از مسیر اصلی خود منحرف شده و کم‌کم از میدان خارج می‌شود، پله‌ی دیگر برای موفقیت فرمان‌برداری ما، از فرمان کمک راهنما است که ما را به هدف اصلی یعنی درمان اعتیاد نزدیک‌تر می‌کند.

مسافر من چون جز مصرف کنندگان بیکار بود در طی درمان نیز نمی‌توانست کار کند اما فعالیت زیادی داشت با خدمت در کنگره و نوشتن سی‌دی‌ها و فرمان‌برداری از کمک راهنما توانست به حال خوش برسد، انسانی که حرکت نداشته باشد و در حالت سکون باشد پیشرفتی هم نخواهد داشت و مثل صخره‌ی گلی فرو خواهد ریخت.

امیدوارم که ما این‌گونه نباشیم و با کسب علم و دانش ساختار زندگی خود را بر پایه‌های محکم بنا کنیم تا بتوانیم با تجربه‌ی جایگاه‌های بالاتر در کنگره و با خدمت کردن بهای این همه لطف و محبت کنگره را پرداخت کنیم امیدوارم که همه‌ی مصرف کنندگان بتوانند به این دانشگاه عشق و محبت راه پیدا کنند.

 

کار، تحصیل، قدرت

نگارش: مریم همسفر محمد لژیون چهارم

ویرایش، ویراستار، ثبت: مهدیه همسفر محمد لژیون چهارم


Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: دستور جلسات هفتگی، مقالات،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
نصرت دوشنبه 13 مرداد 1399 02:53 ب.ظ
احسنت مریم جون مطلبت عالیه واقعا همینطوره کنگره یک دانشگاه بی نظیره موفق باشی عزیز
سپاس به گروه فعال و زحمتکش وبلاگ
همسفر مرضیه دوشنبه 13 مرداد 1399 02:11 ب.ظ
احسنت خانم مریم عالی بود
همسفر فرشته لژیون ۴ شعبه بوشهر دوشنبه 13 مرداد 1399 12:00 ب.ظ
درود وساس به مریم خانم پایدار باشی عزیزم خودت قوت به مهدیه خانم و گروه وبلاگ
همسفر مهدیه پاسخ داد:
ممنونم عزیزم
زینب دوشنبه 13 مرداد 1399 10:33 ق.ظ
هزاران درود و سپاس مریم مهربون و دوست داشتنی عالی بود ایشالا هر لحظه در پی آموزش و حال خوش باشید و خداقوت به خانم مهدیه عزیز
همسفر مهدیه پاسخ داد:
ممنونم از لطف شما کمک راهنمای عزیز
آمنه دوشنبه 13 مرداد 1399 08:22 ق.ظ
عالی بود عزیزم خداقوت به اعضای وبلاگ
صدیقه همسفر رضا یکشنبه 12 مرداد 1399 03:26 ب.ظ
عالی بود عزیزم
همسفر عفت یکشنبه 12 مرداد 1399 02:30 ب.ظ
احسنت خانم مریم عزیزم عالی بود گلم پایدار باشید خدا قوت خانم مهدیه عزیزم
همسفر مهدیه پاسخ داد:
ممنونم مرزبان دوست داشتنی
همسفر نجمه لژیون چهارم یکشنبه 12 مرداد 1399 01:34 ب.ظ
احسنت خانم مریم عزیزم عالی بود مستدام و پایدار باشید و خدا قوت به خانم مهدیه عزیزم
همسفر مهدیه پاسخ داد:
ممنونم عزیزم
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات