کارگاه آموزشی جهان بینی چهارشنبه؛ وادی پنجم
شنبه 28 دی 1398 ساعت 07:41 ب.ظ | نوشته ‌شده به دست همسفر بتول | ( نظرات )

جلسه سوم از دوره شصت و هشتم، سری کارگاههای آموزشی کنگره 60، ویژه مسافران و همسفران سفر دوم، به استادی و نگهبانی مهندس و دبیری مسافر مهدی با دستور جلسه «وادی پنجم»، در روز چهارشنبه مورخ 98/10/25 ساعت 9 آغاز به کار نمود.

سخنان استاد:
دستور جلسه امروز وادی پنجم است، در جهان ما تفکر قدرت مطلق حل نیست، توام با رفتن و رسیدن آن را کامل می نماییم.
بعضی خبرها برای ما عادی شده است. وقتی ما یک درخت گردو می کاریم و این درخت بزرگ می شود و محصول می دهد، برای ما عادی است. ولی این موضوع بسیار شگفت انگیز است، چطور می شود که یک هسته در زمین بکاریم و بعد بزرگ شود و تبدیل به درخت گردو شود، چگونه در چنین پوسته سفتی شکل می گیرد و چرا پوستش اینقدر ضخیم است؟ مغز گردو نباید نور ببیند و در اثر نور خورشید مغز گردو، خواصش را از دست می دهد. بنابراین همین معجزه است.
کنگره 60 هم همینطور است. الآن جای شگفتی است. کنگره 60، در مسابقات راگبی ساحلی قهرمان اول کشور شد و این یک حرکت شگفتی برانگیز است و قابل باور نیست. کسانی که مصرف کننده و فروشنده شیشه و موادمخدر بودند، در مسابقات راگبی قهرمان شدند. باید از بچه های تیم راگبی و آقای مجید سلامی که مسئول راگبی هستند، باید تشکر و قدردانی کنیم. بچه های راگبی دیروز به من پیام دادند و گفتند که چون هفتۀ همسفر است، ما جام قهرمانی را تقدیم همسفران می کنیم.
چند نکته دیگر؛
ـ از این ببعد، جلسات هماهنگی که در کنگره تشکیل می شود، حتماً بایستی نگهبان این جلسات ایجنت باشد. چه جلسات راهنمایان و چه جلسات دیگر. دبیر هم یکی از اشخاص با سابقه بایستی انتخاب شود. ایجنت هم می تواند استاد جلسه انتخاب کند و هم می تواند خودش استادجلسه باشد.
ما در یک شعبه دیدیم که تمام لژیون ها را تعطیل می کنند و می گویند ما جلسه داریم. علت این قضیه این است که ما سر نزدیم. نبایستی جلسه آموزشی شاگردان را تعطیل کنید که خودتان جلسه بگذارید. یک ساعت قبل از جلسه عمومی بایستی این جلسه هماهنگی صورت بگیرد. نگهبان جلسه بایستی قدرتمند باشد و حرمت ها بایستی رعایت شود.

ـ در یک شعبه دیگر، دیدند که آزمایش ادرار می گیرند!!! چنین چیزی در کنگره 60 نداریم و کار ما نیست. ما چنین حقی نداریم. ما اگر بخواهیم از آن راه وارد شویم، هیچوقت نمی توانیم موفق باشیم. مصرف کننده را گرفته اند، هروئین می کشیده و در جیبش هم هروئین بوده، لوله و دستمال هم داشته ، بعد اصلاً قبول نکرده و می گوید اینها مال من نیست و نمی دانم چه کسی در جیب من گذاشته است،آنوقت شما می خواهید یک آزمایش ادرار بگیرید که شخص قبول کند و گردن بگیرد؟! ما از روی لجبازی نمی توانیم کارمان را پیش ببریم. بهمین خاطر کنگره 60، بر مبنای صداقت است. ما در شعبه نمی توانیم چنین کاری انجام بدهیم.
ـ پذیرش بیمار از کلینیک ها/  چون در بعضی از کلینیک ها لژیون درست کردیم، گفتیم اگر کسی بخواهد از کلینیک به کنگره 60 بیاید، ما نمی پذیریم. ولی کسی که در کنگره 60 بوده، بعد از مدتی رفته و برگشته، ما کاری با اون نداریم و می تواند مجدد به کنگره بیاید. اگر فردی بالای 2ماه غیبت داشت، 500هزارتومان جبران خسارت باید بدهد. اگر رها شده بود و برگشت خورد، باید 1 میلیون تومان خسارت بدهد. این کل قضیه است و بقیه موارد به ما ربطی ندارد.
ـ راهنمای تازه واردین / وقتی افراد وارد لژیون ها می شوند، همانجا راهنما، برگه را امضاء می کند و به رهجو می دهد و می گوید: این را تحویل راهنمای تازه واردین بده و راهنمای تازه واردین تحویل مرزبانی می دهد. راهنما این برگه را نزد خودش نگه نمی دارد.
ـ آدمها وقتی می خواهند یک چیزی بگویند، از طرف دیگران می گویند. مثلاً یک نفر راهنما است و می آید می گوید: راهنمایان می گویند: فلان. نباید نقل قول از طرف دیگران بکنیم. هرکسی حرف خودش را بزند.
ـ هفته پیش برای اصفهان یک ملکی به مبلغ 2میلیارد و 300میلیون تومان خریداری کردیم. البته اصفهانی ها سر من کلاه گذاشتند، گفتند که 4میلیارد تومان پرداخت کرده ایم، ولی نقدی بیشتر از 2 میلیارد تومان نداده بودند. البته اصفهانی ها بقیه اش را می دهند، خوش حساب هستند. مسئله این است که پولشان را داده اند و در حسابشان بوده و ما به آنها دادیم. بعد یکی 500میلیون تومان پول داده، یک زمین دیده است به ارزش 3میلیارد تومان !!! ما در دفتر مرکزی هزینه های زیادی داریم. ساختمان دفتر مرکزی که خریداری شده است، برای کل کنگره 60 است.

من به بچه های امور مالی گفته ام، از این ببعد تمام اسناد مالی کنگره 60 هم در سایت و اینستاگرام بگذارید. سند زمین های خریداری شده در اینستاگرام گذاشته شود.
روی یک قضیه دیگر هم فکر می کنم که در آینده ، بگوییم کسانی که دنور کنگره 60 هستند، هر وقت خواستند می توانند تمام حساب های کنگره را ببینند.
فعلاً برای دنورها انگشتر طراحی کرده ایم، بسیار شیک است. هم طلا و هم نقره اش را درست کرده ایم. حدود 12 تا 13 گرم است، کسانی که دنور هستند و می خواهند انگشترشان را بگیرند، آقای زرکش یک حلقه ای هست که انواع رینگ ها را دارد، اندازه گیری کنند. اگر طلایش را بخواهند، علی الحساب 7میلیون تومان پرداخت می کنند. انگشتر ها همه تاریخ دارد و این خودش خیلی ارزش پیدا خواهد کرد. مردی هم که این انگشترها را طراحی کرده است، آقای فرهاد است.
مطلب آخر:
در جهان ما تفکر قدرت مطلق حل نیست، توام با رفتن و رسیدن آن را کامل می نماید. ما یک مطلبی داریم در افکاروپندار. وقتی بخواهید گفتار و اندیشه را به کردار در بیاورید، خیلی سخت است. خیلی چیزها آنقدر سخت است که انسان قادر به بیان آن نیست، یک چیزهایی هم هست که شخص توانایی قدرت بیانش را ندارد. بنابراین تبدیل شدن افکار به کردار خیلی دشوار است. عمل کردن به آنچه می گویید، خیلی سخت است و اهمیت دارد. می گوید: دروغ نگو، پیمان شکن نباش، گذشت داشته باش، خشم نکن . تبدیل اینها به عمل خیلی سخت است.
از وادی اول تا چهارم، پله پله محدوده تفکر را به ما نشان می دهد. همه جا راههای ما را می بندد که درست فکر کنیم.  بنابراین آنچه که ما نقشه می ریزیم و افکار است، باید پیاده اش کنیم. یکی مصرف کننده موادمخدر است و می خواهد درمان شود، میل هم دارد، ولی تا اجرای آن خیلی سخت است. در آنجا می گوید، مسئولیت را نباید به خداوند واگذار کنی، بهایش را تو باید بدهی و تو باید انجامش بدهی.
تا الآن همه چیز فکر بود، مثل ساختمانی که می خواهی بسازی. نقشه اش را کشیده ای، حالا باید اجرایش کنی. نقشه تا زمانی که اجرایش نکرده ای، به درد نمی خورد. هیچ کاری نمی شود کرد. این نقشه هیچ ارزشی ندارد. موقعی ارزش پیدا می کند که از گفتار به کردار در بیاید. یعنی به فعل در بیاید.
افکار و اندیشه ما هم همین است، تا یک زمانی فکر است، یک زمانی باید آنها را به فعل در بیاوریم. در جهان ما تفکر قدرت حل نیست، توام با رفتن و رسیدن آن را کامل می نماید.  خیلی از بزرگان و آدمها، همه چیز می دادند و حفظ هستند، ولی عمل ندارند.
وادی پنجم می گوید، چهار وادی تفکر را که آموزش دیده ایم، به عمل تبدیل کنیم.
در ادامه آقای مهندس از همسفرانشان تقدیر و تشکر کردند.

سخنان خانم آنی :
همسفر بودن، هم سخت است و هم آسان. اگر بخواهی آسان است، ولی اگر نخواهی خیلی سخت می گذرد. چون با خواست خود شخص منافات دارد و بهانه گیری های مختلف هم خود شخص می تواند داشته باشد. ما کاری به آن صورت نکردیم، فقط همراهی کردیم با مسافرمان و توانستیم این کاروان را به مقصد برسانیم. انشاء الله که تمام دوستانی که در این راه خواسته و یا ناخواسته قرار میگیرند، معنای وفاداری را ببینید و به همسر، فرزند و پدر خودشان خدمت کنند.

آقای امین دژاکام:
هفته همسفر را به تمام همسفران عزیزان تبریک می گویم. به بنیان کنگره و عزیزان و خانواده خودم تبریک می گویم. امیدوارم همسفران هر روز جمعشان جمع تر بشود. به تجربه دیدیم، هرکجا همسفران حضور خوبی دارند، آن نمایندگی کارآیی و اثرات بهتری دارد.

خانم آنی کماندار :
من هم این هفته را به همسفران ارجمند و اعضای کنگره تبریک می گویم. امیدوارم بتوانیم در کنگره و جمع خانواده به خوبی خدمت کنیم.

 

در ادامه جلسه دستیاران دیده بان خانواده جهت فعالیت و نظارت در نمایندگی ها معرفی گردیدند:

- خانم جلالی: مشهد فردوسی-شفا-بنیان-نیشابور-شیروان و نگهبان لژیون درمان سیگار ویلیام وایت خانواده (تهران و شهرستان ها)

- خانم آذر: بوشهر-اهواز-آبادان-تبریز-شیراز-مسئول تازه واردین نمایندگی های شهرستان‌ها

- خانم مرجان: نمایندگی‌های اصفهان+شهرکرد

- مژگان: افسریه-رود هن-شادآباد

- زهرا حاج محمدی: صالحی-استاد معین-شهر ری-پرستار-حسنانی و مسئول تازه واردین نمایندگی های تهران

- اشکذری: حر-سمنان-قم-اراک

- لیلا محمدی: ایمان-لویی پاستور-ارتشنگارنده: مسافر احمد شریفیان

نام فایل

تاریخ

لینک

فایل صوتی سخنان مهندس

98/10/25

دانلود

 

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاه های آموزشی جهان بینی کنگره 60،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات